Účinkující

Níže najdete víc o účinkujících v oficiálním (plakátovém) programu. Připomínám, že můžete číst-hrát ve volném autorském čtení-hraní. Do něj se můžete se přihlásit buď dopředu na perlickanadne@seznam.cz anebo až na místě samém.

Účinkující

Marcel Kříž

je český folk-rockový písničkář v jehož tvorbě lze najít stopy blues, jazzu, minimalismu a garážového rocku. Jeho texty kombinují vlivy surrealismu a beat generation. Na kytaru se naučil hrát v roce 1989, aby mohl hrát svoje texty. Již další rok se zúčastnil pražské Miniporty. Poté působil v několika amatérských kapelách. S Tomášem Nosilem založil Nerezem inspirovaný Protlak. Kolem roku 1992 založil Delacroix (inspirace Depeche Mode a R.E.M.), později hrál v Trio Session (inspirace Dylanem, Youngem, Mertou či Veitem). V roce 1995 založil s Liborem Lorencem kapelu Vraždy v Čínské čtvrti. Hrál také v kapele Prozatím. Pak ale začal hrát sám jako písničkář a od roku 2001 kolem sebe shromažďuje muzikanty ve volném sdružení s názvem Kabaret. Zároveň však ještě hrál se skupinou Jitrocel či v Rádio – Jerevan – GJ. Účinkoval také v příležitostném duu s Petrem Sedláčkem Se Sedláčkem je Kříž. Jako textař pracoval na muzikálu Podobizna a pásmu o Josefu Kainarovi, podílel se na nahrávání muzikálu havlíčkobrodského gymnázia J. Hnát Superbastard. Složil a nahrál také dětské písně pro divadlo Úsměv Ludmily Frištenské. Kromě samostatných koncertů či koncertů s Kabaretem spoluzakládá a působí v projektu Panoptikum, ve které spolu hrají tři písničkáři (spolu s Marcelem Křížem ještě Ivo Cicvárek a Žofie Kabelková) a jejich doprovodná skupina. V letech 2008-2013 doprovází Marcela Kříže hudební uskupení na pomezí folku, jazzu, blues a kabaretních popěvků Pohublá zrzka.Od roku 2005 vystupuje ve společných pořadech s J. H. Krchovským Krchovský Kříž. V improvizovaných pásmech kombinují dekadentní poezii s alternativním písničkářstvím.V roce 2009 se autorsky podílí na albu Peřiny z vod písničkářky Žofie Kabelkové.

V roce 2012 vydal album Buskers Burlesquers v produkci Tomáše Vtípila (také Od roku 2014 vystupuje společně s písničkářem Karlem Vepřekem.

František Baďura – Knihovník, pěstoun, divadelní a literární nadšenec a regionální publicista, autor knihy Literární toulky Kladenskem.

Josef Řemínek – spisovatel, technik z Třineckých železáren, kladenský patriot, kronikář obce Brandýsek na Kladensku a muzikant.

Milan Brož WELMISTR PSPŠ (Pánského Spolku Přátel Šachu), organizátor jazzových „Mississippi bálů“ na Presidentské v Jiz.horách, Mikulášských PRŮJEZDů v průjezdu kde bydlí, apod. Organizátor a kurátor desítek výstav svých kamarádů z Jbc, Malé Skály, Ž.Brodu ap.– obrazy i foto. I několik samostatných foto výstav. Myšlenkově snad ještě ne důchodce se dnes věnuje i vlastní tvorbě – poezie i proza, V Jablonci n.N. vlastní pořad, kam si zve hosty, – měsíční „HOVORY, ovšem…“ – již třetí ročník, 2x pořad v divadle, občas vystupuje přiležitostně i jinde po okolí.

Vincek –  vl.jménem Petr Kudr. Mimo jiné zakládající člen populární country skupiny VOLUPSIJE. Přes minulé zdravotní úrazy a komplikace see vůlí dopracoval k tomu, že již řadu let svým umem opět rozdává radost. Dnes již jako solista je často přizván k různým příležitostem, festivaly počínaje a soukromými akcemi konce. Kromě houslí se, jak se říká „na starou nohu“ přiučil i hře na klavír. Kamarádům pomáhá hudebně vzdělat jejich děti. Maluje – již několik výstav. Velmi zdatný cyklista. Kate de la Tommycat – Kateřina Kotková. Všestranně nadaná mladá slečna, absolventa jablonecké „umprumky“. Zpívá vlastní texty, skládá básně, maluje, umí „vánoční ozdoby“ o šperkařině nemluvě, … a… a… a filosofuje. Bohatý vnitřní život plný imaginace, fantazie a obrazotvornosti, věčné zkoumání, hledání a pochybování o všem, o světě, o sobě, stálé nalézání nového a hlubšího, zkoumání vztahu Já a My… to toho je na jeden mladý život až až, ale ne toliko, ještě zvláštní a mistrné definování toho všeho, toho nalezeného, objeveného, toho porozuměného nebo naopak neporozuměného, ta překvapivě přesná definice pocitů a nálad ve svých písních a básních, to Katušku posouvá opravdu trošičku jinam.

 Honza Bělský Jadrný muzikant, který prošel kapelami Ydar Bědob, Oliverova Dálka, Práva Pupku, Trio Passengers ad. Je výrazný skladatel “Mejlovského” typu, i když si to sám nemyslí. Jinak baskytarista, kytarista a zpěvák.

Lukáš Trejbal – básník z Nymburka. Aktuálně má venku sbírku Tahám za záchrannou brzdu, vydanou brněnským undergroundovým vydavatelstvím Ears&Wind. Zpívá v kapelách Oliverova Dálka a Aktuální Diagnóza.

 Mirek Jisl – nymburský básník a písničkář. Poslední dobou více zpívá a řeže do španělky, je takovým pankáčem folku.

 Lucie Trejbalová – citlivá básnířka, která vyniká na autorských čteních spíše komornějších právě niternou výpovědí. Letos zastoupena v almanachu Cesty proměny (Triton).

Jan Nejedlý se živí jako učitel a novinář. Coby kulturní redaktor vystřídal různá periodika (Nové knihy, Tvar, Pražský deník, Lidové noviny). Publikoval zde mj. své seriály o humoru, jazyce či novodobém folkloru. Na rozhlasové stanici Vltava má svůj pravidelný pořad o nových knihách. Píše poezii, prózu, fejetony, pohádky, písňové texty, kabaretní a filmové skeče. Je uměleckým vedoucím dětské hudební skupiny Tři kastróly. Žije v Praze, má tři děti a psa.

Saša Gr. (pseudonym, skutečné jméno autor nikde neuvádí, * 31. říjen 1977, Nové Město na Moravě) je český básník, prozaik, výtvarník a literární organizátor. Publikoval v mnoha časopisech. Spoluautorsky se podílel na knize Rádce pro začínající spisovatele, novináře a překladatele. (Mezera, 2007) V lednu 2013 vyšel v Nakladatelství Marek Belza jeho básnický debut Jede medička na sáňkách. Koncem roku 2016 vydalo nakladatelství MLHOVINA jeho druhou knihu s názvem Matoucí encyklopedie. Jde o soubor humoristických hesel, v nichž si dělá autor legraci z lidských vlatsností, politiky, ekologie, i běžných věcí kolem nás.Saša Gr. se věnuje také výtvarné tvorbě. Ilustroval knihu Marcela Babczynského Šeptání ďábla (Mezera, 2008) vystavoval kresby a drobné keramické plastiky aj.

Gaco Novomesský sa narodil v Tepliciach v Čechách. Ako trojtýždňový sa presťahoval do Nového mesta nad Váhom aj so svojimi slovenskými rodičmi. Po zmaturovaní na miestnom Gymnáziu M.R.Štefánika odišiel študovať do Prahy. S diplomom promovaného tlmočníka a prekladateľa v zadnom vrecku potom pracoval ako nočný strážnik, tlmočník, prekladateľ, nakladateľ, lektor cudzích jazykov, výkonný práporčík-staršina, redaktor, manažér, spisovateľ na voľnej nohe (č. 15), dramaturg, predseda, podpredseda, zástavník,zapisovateľ,pozorovateľ…Žije,tvorí v Prahe
Jeho životné krédo: Aj keby ako bolo, nejako už len bude!

Vladimír Cetkovský

syn, bratr, manžel, otec, švagr a strýc. Mimo jiné
amatérský cestovatel (vrátil se už z Ruska, Mongolska, Číny a Indie), příležitostný hledač pokladů, fyzik, básník neoficiálních tratí neorganizovaný v literárních kroužcích a
vystupujících převážně Mimo hlavní proud a město. Píše, protože musí. S ženou Janou, dětmi Dianou a Lukášem žije ve Zlíně.

Dorys (pro potřeby festivalu přejmenovaná na Malá Dorys, neboť jeden člen chybí)

Pražská blues-folková kapela  hraje písně svého frontmana, Miloše Kálala zvaného Medvěd. V repertoáru se najde leccos – od klasických bluesovek přes baladické písně až po temperamentnější songy.

www.kapeladorys.cz